Konstelasyon , Bir sistem içerisindeki öğelerin birbirine göre konumu , durumu ve etkileşimidir. Ailenizin boyutsal geçmişine adım atmamızı ve travmanın yaşamınıza ve sağlığınıza olan etkilerini yeniden kodlamamızı sağlayan yeni bir genogramdır.

Konstelasyon çalışmaları , ailemiz, iş, iş, sağlık veya yaratıcılığımız gibi zorlu hayat sorunlarını belirlemek ve çözmek için kullanılan bir yöntemdir. Konstelasyon , bize ait olan çocukluğumuz ve geçmiş nesiller, kuşaklararası travmalar ve epigenetik kalıtımları içerebilen "mümkün olan en geniş görüş alanı ile bize sunar , anlaşılması ve değiştirilmesi zor gizli kalıpları ortaya çıkarmak ve dönüştürmek için kullanılan bir tekniktir.

Konstelasyon çalışmaları , gönüllü temsilciler  ile nesneleri veya duyguları  görselleştirmeleri içeren bir sistem modeli oluşturulur. Katılımcılar, ele alınan ailenin veya organizasyonun üyelerini veya öğelerini temsil etmek üzere seçilir. Bu süreçte, sistem içinde çalışan gizli ve beklenmedik dinamikler, sistemin tüm üyeleri için sağlıklı ve saygılı bir yer bulmayı amaçlayacak şekilde açığa çıkarır.

 

Süreç boyunca,  karışıklıkları giderebilecek ve aile sistemiyle düzeni ve dengeyi sağlayabilecek olası çözümleri araştırıyoruz. Bu süreç, ataya ve olaylara karşı uygun bir dille, danışana aile sistemi içindeki yerlerini gösteren yeni bir görüntü sunar. Aile sistemimize neyin gizlendiğini araştırmak, en derin yaralarımızı iyileştirmemize yardımcı olabilir. Ayrıca sistem sadece atalara bağlı olarak değil çocukluktan gelen bilinçaltımıza algımıza ve davranışlarımızın da sebeblerini anlamaya göre bağlanma travmaları üzerinden de bakış açısı sunarız.

 

Travma gibi zor yaşam koşullarında kişinin hayat akışında kopukluk olur, yaşama karşı olumsuz tavır geliştirir. Bunun yerine kişi korkularına odak geliştirebilir ya da hayatta kalma stretejileri geliştirerek kendilerini yorabilirler. Travmayı vücudu ve sinir sistemini özellikle etkileyen bir olay olarak değerlendirir.

 

Genel olarak, terapinin çözülmemiş travma ve kişinin tükenmiş enerjisini yerine getirmeye ve kişinin yaşamla bir akış içinde uyumlu olması sağlanmaya çalışılır. Kişinin kendisi ile yeniden bağlantıya geçmesini ve ruhunun bir bütün olarak geleceğe bakması sağlanır.

 

Travma çalışmasında beden de sıkışan enerjinin dışarıya çıkararak, sinir sistemi rahatlatılır.

Ailenizi, ataları, örgüt üyelerini, doğal dünyayı ve tüm insanlığı birbirine bağlayan bir enerji alanı vardır. Bu "bilen alan", temsil ettikleri gerçek aile üyelerinin ve herkesin ve bağlı olduğumuz her şeyin özelliklerini ve duygularını deneyimlemek için girebildiğimiz bilinçli bir enerjidir.

Örgütsel - Organizasyonel  Konstelasyon , şirketlerin ve diğer tür organizasyonların ve toplulukların gizli dinamiklerini açığa çıkartabilen Aile Constelasyonun bir gelişimidir. Örgütsel kolaylaştırıcılar liderlik konularına, meslektaşları arasındaki çatışma çözülmesine, kurucular arasındaki dinamikler, çeşitli paydaşlar arasındaki ilişkiler, yenilikçiliğin zorlukları ve örgütsel yeniden yapılanmaya bakmak için temsilciler kurabilir. Bu yaklaşım, daha geniş sosyal, kültürel, etnik ve ırksal konular için algıları değiştirerek, yeni anlayışlar yaratarak ve ilerlemeye yönelik farklı eylem biçimlerini ortaya çıkararak daha derin bir anlayış ve kararlılık için de kullanılabilir.

 

Kimler çalışmalardan yararlanabilir;

 

Hayatlarında aynı döngüleri ilişkilerinde, iş kariyer hayatlarında yaşayan kişiler.

Sağlık sorunları, depresyon ya da kaygı, kronik "hayatta kalma biçimi", ağrılı ilişki biçimleri ya da kariyer mücadeleleri de dahil olmak üzere ciddi yaşam sorunları ile uğraşan kişiler,

Dış çevreden gelen tetiklemelerle düzensiz ortaya çıkabilen öfke patlamaları yaşayanlar.

Alkol, uyuşturucu, kumar, seks ve bunun gibi bağımlılıklar yaşayanlar.

Bozucu ve yıkıcı davranışları yapanlar ya da bu davranışlara maruz kalanlar.

İlişkilerde yaşanan başarısızlıkların, karışıklıkların ve kargaşaların tarafları (Aile içinde anne-baba, kardeşler, karı-koca veya çocuklar ile).

Sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler kurmak isteyen çiftler

 

Ağır hastalık ve aile üyelerinin ölümü ile olumlu bir şekilde başa çıkmak isteyenler,

 

Yaşamının yönünü, amacını kaybettiğini düşünenler.

 

Şirket değiştirmeli miyim? Kendi işimi kurmalı mıyım?

 

Zihinlerde oluşan korku, endişe ve kaygılarla yaşamlarını belirli sınırlara hapsolmuş biçimde sürdürenler.
 

Hastalıklar ve kronik sağlık problemleri yaşayanlar.

 

Hayatlarındaki ve ilişkilerinde daha fazla sevgi, özgürlük ve netlik isteyen herkes.

GÖKÇE UKKAN SAVER

KONSTELASYON KOLAYLAŞTIRICISI / (AİLE, SİSTEM DİZİMİ)

REİKİ MASTER

Gökçe Ukkan Saver, 1977 yılında doğdum. Ailenin mesleğinden dolayı ilk ve orta ve lise ve üniversite öğrenimi Türkiye’nin değişik illerinde tamamladım.

 

Kişisel gelişim ve psikoloji konuları ile 2009 da yılında tanıştım. Sadece mantık ile yaşamaya çalışan, hayatının koşturmacasında kaybolduğunu hisseden ve sürekli migren atakları geçiren ben, Reiki enerjisiyle  ile tanışınca, kalbimi, ruhumu, bedenimi dinlemeyi yeniden öğrendim. Reiki fiziksel, ruhsal, mental anlamda bana inanılmaz faydalar sağladı. Beni kendimle, hayatla, insanlarla birleştirdi. Reiki seviyelerinde ilerledikçe onu yaşamımın her alanına taşıdım. Öğretmen olmayı da, bu yumuşak, güçlü, dönüştüren, değiştiren, saf sevgiye benzeyen enerjiyi yaygınlaştırmak için istedim. Sevgili Gülüm Omay Hocam bu yolda sonsuz desteğini hiç esirgemedi.

 

Hayatımda ve zihnimde dönüşüm yaratan Reiki yolunda yürürken yoluma konstelasyon çalışmaları ile devam ettim.

Psikolojinin ve bilinçaltının insan hayatının sağlığında önemini gördükçe Konstelasyon kolaylaştırıcısı / Aile dizimi kolaylaştırıcısı olarak devam etmeye karar verdim. Uluslararası Konstelasyon Çalışmaları Danışmanlık merkezinde, Göksel Karabayır , Cecilio Fernández Regojo, INFOSYON (Organizasyonlarda Sistemik Konstelasyonlar Uluslararası Forumu)  ve Uluslararası bu alanda uzmanlık yapmış kişilerden eğitim aldım..

 

Bu nedenle fırsat buldukça Reiki ve Konstelasyon (Aile Dizimi, ) Aile, Travma, Niyet, Şirket ve Organizsayon kontelasyonları, Reiki, Işık Beden Çalışmaları, Işık köprüsü çalışmaları yaparak insanlara farkındalıklar kazandırmaya çalışıyorum. Çalışmalarımı İstanbul-Kayseri-Ankara-Kocaelinde aktif olarak yapıyorum.

 

Profesyonel hayatıma kurumsal bir şirkette Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak devam ediyorum. Evliyim ve Reiki 1. Derece şifacısı olan bir oğlum var. Bir dokunuşla kişilerin içlerindeki şifa gücünü ortaya çıkarmak, acılarını hafifletmek, saf sevgi iletmek paha biçilmez. İçimizdeki yaratıcı gücün ışığını sevgi ve şefkatle yaymak hayatıma anlam katıyor.