STRESTEN BAŞARIYA / Liselere Giriş sınavı Grup Çalışması

Liselere giriş sınavı öncesinde çocuklarımız yoğun bir hazırlık dönemi geçirdi. Yoruldular, sıkıldılar, strese girdiler...

Stresle ilgili eski bakış açısı, stresin başarıyı arttırdığını söylüyordu. Eğer yaşamsal tehdit içeren bir durumla karşı karşıya isek, örneğin yırtıcı bir hayvanın saldırısı altındaysak, bu bilgi geçerliliğini koruyor. Bununla birlikte mental performansımızı kullanmamız gereken bir sınavdan bahsediyorsak, stres tam tersine başarımızı sabote eden bir etkene dönüşüyor. 

Stres altında kan basıncımız yükseliyor, kortizol salgılıyoruz ve beynimizdeki kan akışının dengesi bozuluyor. Kan, beynimizde amigdala bölgesinde toplanıyor. Bu fizyolojik durum, sistemimizdeki "acil durum" enerjisini harekete geçirmemize neden oluyor ve tüm hormonal dengemiz savaşmak, kaçmak ya da ölü taklidi yapmak gibi seçenekler içinde, o an için en doğru kararı uygulamamızı sağlayacak şekilde düzenleniyor. 
Stres nedeniyle oluşan fizyolojik sonuçlar, bize yırtıcı bir hayvanın saldırısından korunmak için ihtiyacımız olan gücü verse de, sınav sırasında ihtiyaç duyduğumuz şey bu değil. 

Bir matematik sorusunu çözmek için beynimizin korteksindeki hücrelerin sağlıklı bir şekilde oksijenlenmesi ve beslenmesi gerekiyor; hücresel iletişimimizin, ihtiyaç duyduğumuz bilgiye erişmemizi sağlayacak, analiz, sentez ve çıkarım yapabilecek şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Bunun için beyimizin korteksinde yeterli kan akışına ihtiyacımız var. Fakat stres mekanizması devreye girdiğinde bu mümkün olmuyor. Ormana değil, ağaca bakar hale geliyoruz.

Modern Stres Yönetimi teknikleriyle dakikalar içinde stresten özgürleşip stresin fizyolojik etkilerini tersine çevirmemiz mümkün.

Böylelikle çocuklarımız sınav sırasında ihtiyaç duydukları sukunet içerisinde kendi en yüksek performanslarını gerçekleştirebiliyorlar. 

Stresten Başarıya Grup Çalışması ile onları stresten özgürleştirelim, sınavda mental performanslarının en iyisini ortaya koysunlar.


Tarih: 1 Haziran 2018 17:30 - 19:30
Katılım Ücreti: 175 TL 
Kontenjanımız sınırlıdır, lütfen kayıt yaptırın.
Kayıt ve Detaylı Bilgi için: 0533 657 32 97 - 0545 546 00 97